Легко та смачно ліквідовує ознаки гриппу та застуди

testЗастуда, ГРЗ, ГРВІ, грип – чим вони різняться

Діти набагато частіше дорослих хворіють на простудні захворювання. Цей факт відомий багатьом.
З початком холодного сезону більшість батьків стикаються з проблемою – дитина погано себе почуває, підвищена температура, нежить, кашель.
Причиною цих симптомів можуть бути застуда, ОРЗ, ГРВІ або грип, але чим же відрізняються ці захворювання? Як дізнатися, чим саме захворіла ваша дитина? Як захистити його від вірусних інфекцій? За роз’ясненнями ми звернулися до лікаря-педіатра з 33 річним стажем, фахівцеві з лікування інфекційних захворювань у дітей, Валентині Іванівні Ролиной.
Відмінності застуди, ГРЗ, ГРВІ і грипу. Одно з перших і основних відмінностей – ці хвороби викликаються різними вірусами (вірус грипу, вірус парагриппозной інфекції, аденовирусные інфекції, риновірусні інфекції та ін). Існує більше двохсот видів різних вірусів. Дуже важливо вчасно зрозуміти, чим саме захворіла ваша дитина. Неправильно вилікуваний грип небезпечний серйозними ускладненнями. Існують легкі ускладнення: бронхіти отити, пневмонія, ураження сечових шляхів, і важчі: неврити, енцефаліт, серозні менінгіти.
Вчені виділяють три основні типи вірусу грипу – А, В і С. Найбільш принципова їх відмінність – це здатність змінюватися. Так, вірус грипу С практично стабільний. Тобто захворіти грипом С можна лише при першій зустрічі з ним і потім мати імунітет на все життя. Цей вірус грипу широко поширений і їм хворіють тільки діти. Вірус грипу В змінюється, але помірно. Якщо грип С – хвороба виключно дітей, то грип В – переважно дітей.
Наступна відмінність – це різний перебіг хвороб. Грип починається несподівано і супроводжується різким стрибком температури.
З’являється виражена інтоксикація організму, яка має наступні симптоми : озноб, адинамія, м’язові і головні болі, ломота в усьому тілі, сухий кашель з болями за грудиною. Слабо виражені катаральні явища. При будь-якій іншій вірусній інфекції (ГРЗ, аденовирусной інфекції або просто вірусній інфекції) зазвичай переважають катаральні симптоми, тобто у дитини починається нежить, болить горло, виникають катари верхніх дихальних шляхів, потім нижніх, бронхіти.І тільки потім, на тлі цих катаральних явищ, з’являється температура.

test

Головна відмінність гострих респіраторних інфекцій від грипу полягає в тому, що при них найменш проявлена ​​температура, вона рідко піднімається вище 38 ° С, і на перший план виходять катаральні явища: багатий нежить, біль у горлі, вологий кашель. Терміном ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) позначають ті ГРЗ (гостре респіраторне захворювання), при яких доведена або, частіше, передбачається етіологічна роль респіраторних вірусів. Зазвичай з цієї групи виключають грип, який діагностується лише при наявності характерних симптомів (особливо під час епідемії) або лабораторного підтвердження. Застуда у дітей і дорослих є найчастіше наслідком переохолодження, і має схожі симптоми з вірусними інфекціями. Взагалі, ГРЗ – це загальне позначення застуди. Але застуда може вражати різні органи. У зв’язку з цим розрізняють такі види ГРЗ: ларингіт, риніт, тонзиліт, фарингіт, бронхіт, бронхіоліт, назофарингіт. З усіх захворювань, якими хворіють діти, на частку грипу та ГРВІ випадає 94%.
Найчастіше діти заражаються грипом від дорослих, так як особливістю грипу є швидке поширення. Особливо це стосується дітей, які перебувають в організованих колективах, наприклад, в дитячих садах і школах. Особливості лікування та профілактики. Для профілактики вірусних інфекцій педіатр радить менше перебувати в місцях скупчення людей. Якщо цього не уникнути, намагайтеся завжди використовувати спеціальні захисні маски. У періоди епідемій обмежте відвідування дитиною спортивних гуртків, магазинів і будь-яких інших громадських місць. При найменших ознаках захворювання краще не відправляти дитину в школу або дитячий сад.Необходімо заздалегідь приділити особливу увагу зміцненню імунітету дитини. Грудним і дуже маленьким дітям необхідно забезпечити правильне вигодовування, харчування та догляд. Старшим дітям призначають вітамінотерапію.